Gemlik Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Gemlik Ziraat Odası > Haberler > Ziraat Odası inşaatı tamamlanıyor

Ziraat Odası inşaatı tamamlanıyor

Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılan, temeli Mayıs ayında atılan Ziraat Odası bina sının inşaatında sona gelindi.

AKP Bursa Millet vekili Zekeriya Birkan ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bölgenin tamamen zeytin ve zeytin ürünleriyle ilgili bir merkez olacağını belirtti.

İncelemeler sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Mayıs ayında temelini attığımız yeni Ziraat Odası binamızı yıl sonuna kadar hizmete açıyoruz. 

80 dönümlük bir alanda zeytin işleme merkezi yapıyoruz. Ayrıca 10 dönümlük bir alanı da Marmarabirlik’e verdik. Orada da nitelikli bir depolama alanı yapılacak. Gemlik Zeytininin dünya piyasalarına açılmasında bu bölge önemli rol oynayacak” diye konuştu. Bölgenin şehir trafiğinden uzak olmasının da çiftçi ve vatandaşlara ayrıca kolaylık sağlayacağını ifade eden 

Başkan Yılmaz, Ziraat Odası, zeytin depolama ve zeytin işleme merkezi ile ilgili işlemlerin tamamının bu bölgede yapılarak, vatandaşlara da daha rahat ortam da, müstakil birimler ile 

hizmet verileceğini sözlerine ekledi. Tarımsal üretime yönelik yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı kutladı.